Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
X
Witamy na stronie visitcracovia.com
Wybierz język:
AKTUALNOŚCI
WYDARZENIA W KRAKOWIE
 

Wydarzenia

Wielkość i charakter Krakowa można opisać dwoma słowami -intymność i kultura, jednak dzieje się w nim o wiele więcej niż w innych dużych europejskich miastach.
Dlatego właśnie nie ma się co dziwić, że Kraków jest nazywany krajową stolicą kultury jest on bowiem miastem bogatym w dzieła sztuki, muzea oraz muzyczne wydarzenia. Jest ich tak dużo że odwiedzenie ich wszystkich podczas jednej wycieczki jest nie możliwe. Ogrom możliwości może być dla niektórych przytłaczający, ale mamy nadzieję że nasza strona pomoże zaplanować każdy wyjazd.

Kraków jest miastem w którym co roku organizuje się wiele festiwali, zaczynając od festiwali filmowych, poprzez festiwale muzyki klasycznej i fotografii aż po sławne festiwale kultury Żydowskiej. W sklepach można wtedy znaleźć wiele smakołyków nie zapominając o wielu jednodniowych imprezach od retrospektyw znakomitych artystów aż do występów eksperymentalnych zespołów drum and bass w starych średniowiecznych piwnicach - z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie.  

Szesnastowieczne piwnice znajdujące się pod całym rynkiem głównym od paru lat można również nazwać renesansowymi, gdyż są one miejscem wystaw, koncertów jazzowych i przedstawień. Wiele z nich jest również pozajmowana przez bary i kafejki oferujące kwintesencje Krakowskiego przeżycia które podczas wizyty w tym mieście nie powinno zostać pominięte. By pomóc w wyborze nasza strona oferuje specjalnie przygotowane plany wycieczek, oraz najtańsze oferty hoteli znajdujących się w naszym pięknym mieście.

Zapraszamy do współpracy!

KRAKOWSKI RYNEK NAJPIĘKNIEJSZYM PLACEM ŚWIATA!

Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta 


Sukiennice, Kraków, 1869r.

Francuski oddział słynnego podróżniczego wydawnictwa Lonely Planet opublikował listę dziesięciu najpiękniejszych placów na świecie. W tym zestawieniu takie ikony światowego dziedzictwa jak brukselski Grand-Place, plac Św. Marka w Wenecji czy Plac Czerwony zostały zdeklasowane przez rynek w Krakowie.

Okazuje się, że francuski oddział prestiżowego wydawnictwa Lonely Planet, wydającego legendarny przewodnik turystyczny dla backpackerów, docenił urodę rynku w Krakowie.

W zestawieniu, w którym znalazł się Plac Czerwony, plac Imama w perskim Isfahanie, meksykański Zócalo, brukselski Grand Place, praski Rynek Staromiejski, Plaza Mayor w Salamance, Plac Stanisława w Nancy, Dżamaa al-Fina w Marrakeszu oraz plac Św. Marka, krakowski rynek znalazł się na pierwszym miejscu. Tak piszą o nim autorzy zestawienia:

"Krakowski Rynek Główny cudem uniknął wojennych zniszczeń. Ten skarb średniowiecznej architektury zlokalizowany jest w centrum dawnej stolicy Polski. Zachwycająca bazylika Mariacka ze swoimi asymetrycznymi wieżami nieopodal placu. Sukiennice, zbudowane w XVI wieku, by służyć handlarzom sukna, dziś mieszczą sklepy z rzemiosłem i pamiątkami. Sprzedawcy kwiatów i uliczni artyści dopełniają magicznej aury tego miejsca." - Lonelyplanet.fr

Po więcej informacji kliknij:
http://www.lonelyplanet.fr/article/top-10-des-plus-belles-places-du-monde#xBFl2TZq00FHvJBC.99


PARTNERZY
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2013 @ Visitcracovia.com
.